Zdroj ATX Compaq PDP-115p

!!! Návod je určen pro zájemce mající patřičnou kvalifikaci v oboru. Zařízení pracuje se střídavým síťovým napětím 220 V. Kondenzátory uvnitř mohou být nabité na max. hodnotu (tj. 310 V) apod. Veškerá práce a činnost na tomto zařízení je na vaši odpovědnost, autor článku nenese žádnou odpovědnost za veškeré škody na majetku nebo zdraví!!!

V uplynulém týdnu nám přišlo pod ruku pár slimových počítačů Compaq Evo, které již výkonově nesplňují požadavky naší doby. Jejich součástí jsou rozměrově menší ATX zdroje s atypickým čtrnáctipinovým motherboardovým konektorem označeným jako P1. Tento konektor je zobrazem na následujícím obrázku.

Rozhodli jsme se tento zdroj prozkoumat a zjistit o něm pár podrobností. Nejdůležitějším údajem asi je, jak se zdroj nastartuje. To se provede vyzkratováním pinů 4 a 5 (barva bílá a zelená). Pokud vyzkratujeme piny 3 a 10 (barva fialová a černá), které leží pod sebou - zastavíme větrák. Toho se dá využít k přesné regulaci teploty. Pomocí pinu 6 se zase dají regulovat otáčky. Funkci všech pinů najdete v následující tabulce, jakožto i výkonovou tabulku nalepenou na krytu zdroje.

Číslo pinuFunkce pinuBarva vodičeČíslo pinuFunkce pinuBarva vodiče
1+3,3 VHnědá8+3,3 VHnědá
2-12 VModrá9+3 VRůžová (AUX)
3FOFialová (FAN OFF)10GNDČerná
4ONBílá (ON/STBY)11+5 VRudá
5+5 VZelená (AUX)12GNDČerná
6FCBíloRudá (FAN CMD)13+5 VRudá
7+12 VOranžová14GNDČerná

Pokud uvedený zdroj vlastníte a chcete ho upravovat, myslíme, že zde máte veškeré potřebné informace. Jinak s počítačovými zdroji bychom mohli pomalu skončit.

Zpět na stránku o Bastlení